A Budapest-Kőbányai Evangélikus Egyházközség Kápolna Színpad Alapítványa 1992-ben jött létre. Célkitűzései között a protestáns kulturális örökség ápolása, a gyermek- és ifjúságvédelem támogatása és a szociális gondoskodás elősegítése egyaránt szerepel. 1996-ban a Millecentenárium alkalmából gyermekrajzpályázat szervezését vállalta a szervezet: millecentenáriumi kiállítást rendezett és gyermekeknek szánt munkafüzetet adott ki. A rendezvénysorozat alkalmából emlékérem is készült. Hasonló programokkal emlékezett meg gyülekezetünk az Alapítvány szervezésében a Millenniumról is.

Az ünnepségsorozathoz kapcsolódva, majd azt követően azóta is, több napos nyári kirándulásokra került sor *Az Árpádok nyomában* címmel. A kirándulások során az érdeklődők már bejárták Szabolcs-Szatmár-Bereg, Borsod, Heves és Nógrád megyét, illetve a Felvidék nagy részét, és megtekintették azok értékes látnivalóit. Győr-Moson-Sopron megyét és Ausztria keleti részét is bejárták.

Az alapítványt ebben az évben újra lehet támogatni adó 1%-kal!

Az Alapítvány címe: 1102 Budapest, Kápolna u. 14.

Adószáma: 18013746-1-42

Az Alapítvány emblémája